قیرگونی

  • /
  • خدمات
قیرگونی

قیرگونی

اولین و قدیمی‎ترین شیوه عایق کاری بوده است که به دلیل ضخامت زیاد مناسب برای سرویس‎های بهداشتی می‎باشد. قیرگونی روشی از ایزولاسیون و عایق کاری است که در آن از قیر و گونی جهت عایق کاری استفاده می‎شود. هم اکنون شرکتهای بسیاری وجود دارند که اقدام به نصب قیرگونی می نمایند. شرکت ایران ایزوگام نیز یکی از شرکتهای معتبر در زمینه عایقهای رطوبتی می باشد که در این میان به اجرا و نصب قیرگونی نیز فعالیت می کند.

تعریف
نوعی از ایزولاسیون است كه در آن از قیرگونی (چتائی) جهت عایق كاری استفاده می‌شود.

کاربردها
از قیرگونی می‌توان برای عایق کاری كف سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها، پای ستون‌های فلزی به منظور جلوگیری از زنگ زدن آنها، روی كرسی‌چینی دیوارها و غیره استفاده کرد.

مزایا و معایب
از جمله مزایای قیرگونی می‌توان به اجرای راحت، نیاز به تخصص جهت اجرا، مصالح قابل دسترس، مناسب بودن برای فضاهای كوچك یا شكستگی‌های زیاد مانند حمام،‌ آشپزخانه و پای ستون‌ها، اشاره کرد.

از معایب عمده این روش می‌توان به پرمخاطره بودن آن هنگام كار با قیر داغ و آسیب‌پذیری زیاد سطح قیرگونی شده اشاره کرد. به همین علت توصیه می‌شود قیرگونی برای سطوحی انجام شود كه بلافاصله روی آن پوشش محافظ دیگری اجرا شود. مانند سرویس‌ها و آشپزخانه كه روی آن سرامیك می‌گردد. پوسیدگی ناحیه قیرگونی شده به مرور زمان (عمر مفید ۱۰ سال است) و پارگی در اثر نشست‌های احتمالی ساختمان از دیگر معایب آن است.

 

تعریف قیر

ماده‌ای چسبنده به رنگ سیاه مایل به قهوه‌ای است كه از هیدروكربن‌های آلی با تركیبات پیچیده شیمیایی ساخته شده است.

تعریف گونی
منسوجی تاروپودی و ضخیم با بافت ساده از الیاف كنف چتایی می‌باشد. تارها، رشته نخ‌هایی هستند كه در جهت طول منسوج بكار رفته و به موازات حاشیه پارچه قرار گرفته و پودها، نخ‌های عمودی بر تارها هستند.

اجرای قیرگونی
معمولاً پس از اجرای کلیه تاسیسات عبوری از کف‌ها و بام و شیب‌بندی و دورچینی بام، عملیات ایزولاسیون انجام می‌شود. جهت اجرای قیرگونی باید سطح کار، کاملاً خشک باشد به همین دلیل باید از اجرای کار در شرایط بارندگی، اجتناب گردد. در قیرگونی پشت بام ابتدا باید شیب‌بندی پشت بام به یكی از روشهای درست انجام گرفته و شیب‌بندی كاملاً خشك شده باشد. تعداد لایه‌های قیرگونی بستگی به نوع پوشش محافظ روی آن، شرایط جوی و … دارد. پس از پایان کار و آب‌گیری سطح قیرگونی شده جهت تست به مدت ۲۴ ساعت، هیچگونه نشتی دیده نشود. برای اجرا و نصب قیرگونی به صورت صحیح باید از افراد متخصص و مجرب در کار استفاده کرد. نیروهای متخصص و با تجربه در شرکت ایران ایزوگام به صورت کاملا اصولی کار خود را انجام می دهند و هیچ اشکالی در کار باقی نمی گذارند. 

 

شرکت ایران ایزوگام

شرکت ایران ایزوگام یکی از شرکت های معروف و معتبر در زمینه اجرا و نصب عایق های رطوبتی می باشد که در استانهای تهران، البرز و قم خدمات خود را ارائه می دهند. این شرکت با نیروهای مجرب و باتجربه هیچ اشکالی در کار باقی نمی گذارد و نصب عایق رطوبتی را به درستی انجام می دهد. 

 

کیفیت کار شرکت ایران ایزوگام

شرکت ایران ایزوگام به علت استفاده از مواد اولیه با کیفیت و دارا بودن نیروهای مجرب کیفیت کار بسیار خوبی دارد. خدمات ارائه شده این شرکت به بهترین نحو انجام شده و رضایت کامل مشتری را به همراه دارد.