سامانه تقطیر فیلتراسیون پسماند گازی ایزوگام

مسؤولان استان مرکزی و شهرستان دلیجان از تست کارگاهی سامانه تقطیر فیلتراسیون پسماند گازی ایزوگام که با همت و تلاش پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق طراحی و تولید شده است، بازدید کردند.

هادی فدائی، فرماندار دلیجان در بازدید از این دستگاه گفت: سال‎هاست که شهرستان دلیجان به عنوان قطب عایق ایران شناخته شده است و ما دنبال این هستیم که برند شهرستان دلیجان به هیچ وجه از بین نرود. وی با ابراز خرسندی از طراحی این دستگاه از سوی پژوهشگران واحد نراق، افزود: موضوع آلایندگی شرکت‌های ایزوگام و عایق رطوبتی و تولید قیر، موضوعی جدی است و ما به دنبال اقداماتی هستیم که این آلایندگی به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

 

فدائی خاطرنشان کرد: مهمترین موضوعی که در خصوص عایق‌های رطوبتی مطرح است، آلایندگی و بخارهایی است که از آن متصاعد می‌شود. این بخار‎ها که بو و رنگ ندارد و مضرات آن بر کسی پوشیده نیست. وظیفه ما این است که این موضوع را با جدیت دنبال کنیم تا علاوه بر کاهش آلایندگی‌، برند شهرستان نیز حفظ شود. حجت‌ الاسلام دکتر حسن خیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق نیز در ادامه گفت: اگر می‌خواهیم دانشگاه کارآفرین و صنعتی داشته باشیم باید ارتباط صنعت و دانشگاه به‌ صورت مستمر و تنگاتنگ برقرار شود که یکی از ملزومات دستیابی به توسعه پایدار ارتباط صنعت و دانشگاه است.

 

وی تاکید کرد: ما به عنوان دانشگاه کارآفرین وارد این عرصه شده‌ و از سازمان محیط زیست درخواست داریم که آثار مثبت و مفید این سامانه تقطیر و فیتلراسیون را مشاهده کرده و عیوب و نواقص احتمالی را بررسی و نتیجه را اعلام کند. بنابراین گزارش، مراحل ساخت، طراحی و تولید سامانه تقطیر فیلتراسیون پسماند گازی ایزوگام از سوی پژوهشگران و اساتید و کارشناسان فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق صورت گرفته است.

 

سامانه تقطیر فیلتراسیون پسماند گازی ایزوگام با استفاده از با زئولیت و جاذب گیاهی یکی از ۱۰ طرح برگزیده محیط زیست در دانشگاه آزاد اسلامی است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سرزمین ایرانیان