کشف ۴۵۰ رول ایزوگام غیراستاندارد در دشتستان

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از کشف ۴۵۰ رول ایزوگام غیراستاندارد تحت عنوان ایزوگام دلیجان با نام تجاری «صبای دلیجان» که در شهرستان دشتستان فروخته می‌شدخبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند افزود: طی بازرسی‌های ادواری کارشناسان اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت استان بوشهر که از ابتدای تابستان امسال آغاز شده بود، به واحدهای عرضه‌کننده ایزوگام درباره اجباری بودن استانداردهای عایق‌ رطوبتی و غیرقانونی بودن فروش ایزوگام‌های غیراستاندارد اطلاع‌رسانی شد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به آغاز فاز دوم این بازرسی‌ها اظهار داشت: در این مرحله از بازرسی‌ها، نسبت به جمع‌آوری و انهدام عایق‌های رطوبتی غیراستاندارد اقدام می‌شود که کارشناسان استاندارد بوشهر تاکنون موفق به شناسایی ۴۵۰ رول ایزوگام غیراستاندارد با نام تجاری «صبای دلیجان» در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان شدند.

بهره‌مند گفت: با توجه به این که این محصولات در یک منزل مسکونی انبار شده بود، پس از اخذ حکم ورود به منزل، نسبت به جمع‌آوری و انهدام ۲۳۰ رول اقدام گردید که مابقی این محصولات نیز مراحل قانونی خود را جهت جمع‌آوری و انهدام می‌گذراند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر، سهولت نصب ایزوگام و پایین بودن قیمت ایزوگام نسبت قیر گونی را از دلایل محبوبیت این عایق رطوبتی عنوان کرد و افزود: چنانچه این محصول کیفیت پایینی داشته باشد به ابنیه و سازه‌های نمای ساختمان‌ها آسیب می‌رساند.

بهره‌مند از کلیه شهروندان خواست تا در موقع خرید محصولات و مصالح ساختمانی به نشان استاندارد حتماً دقت کنند و به دلیل قیمت پایین‌تر کالاهای غیراستاندارد، نسبت به خرید آن اقدام نکنند چرا که در نهایت باعث بروز خسارت‌های مالی به مصرف‌کنندگان می‌شود.

منبع: اداره کل استاندارد استان بوشهر